Podložka pod akvárium

Předtím, než se rozhodnete umístit akvárium na jeho nové místo je dobré pod dno vložit nějakou měkkou podložkou. Ta má za úkol vyrovnat malé nerovnosti na ploše, kde budeme akvárium umísťovat a zabránit tak poškození (v horším případě prasknutí) dna.

Dobrá otázka zní co pod to akvárko dát. Spousta lidí to řeší tenkou (asi 1cm) polysterenovou deskou. To je vskutku velmi levné a praktické řešení ale po estetické stránce to za moc nestojí. Dá se to pak vyřešit tak, že si dole kolem akvária uděláte takový 5 cm rámeček z něčeho pěknějšího. Další možnost je kus koberce, nebo měkčí gumy případně karimatka. V obchodech se prodávají i přímo podložky na to určené.

Jako začínající akvarista jsem získal představu, že potřebuju podložku na to určenou zakoupenou v nějaké akvaristice. A taky musela být černá, aby pod tím akváriem moc nerazila do očí. Cena za podložku o rozměru 150×50 cm od Macenauera byla 246 Kč. Podložka bohužel nemá ten správný rozměr, takže jí budu muset oříznout.

Ták podložku mám doma. Koukám na to, je to stočené jako karimatka. Rozbalím to a ono to i vypadá jako karimatka. Houby vypadá! Je to karimatka! Až budu dělat akvárium příště, budu vědět. Taková karimatka totiž stojí asi 80 Kč a když se trochu budete snažit, seženete jí i v černé barvě. Jsem si docela jistý, že splní účel úplně stejně jako moje „akvarijní podložka“.

Vypadá to jako karimatka

Vypadá to jako karimatka

Srolované je to jako karimatka

Srolované je to jako karimatka

Je to karimatka!

Je to karimatka!

Náklady
PoložkaCena [Kč]
Podložka pod akvárium246

EDIT (10.11.2016) – Tady (19.5.2016) Horác popisuje, jak udělal úplně stejný kauf jako já, akorát o pár měsíců dříve. Jeho web znám, ale deník z comebacku jsem nečetl :-). Aspoň, že v tom nejsem sám 🙂