Napouštím akvárium

Dozrál čas umístit akvárium na jeho místo a zkusit ho napustit vodou. Je to zatím pouze dočasné, chci jen vyzkoušet, jak to bude vypadat a jestli není někde nějaký problém. Ustavím tedy akvárium na skříňku, na mou akvarijní podložku. No a teď jak to napustit vodou. Protože to je poměrně dost vody a nechce se mi hodinu lítat s kýblem tak usoudím, že potřebuji hadici. Aby se ta hadice dala použít v domácích podmínkách, budu ji potřebovat někam zapojit. Nejjednodušší řešení mi připadá to nějak zkusit napojit na vodovodní baterii. Někde na internetu jsem kdysi viděl jakousi redukci s přípojkou na baterii. Běžím se teda podívat do Hornbachu, jestli tam něco takového mají.

Sranda s hadicí v Hornbachu

Po příjezdu do Hornbachu jsem si to zamířil rovnou do oddělení hadic. Hledám nějakou sadu. Jediná, co tam měli, stála asi 390 Kč bez hadice. To se mi zdálo drahé a nebylo tam navíc všechno, co potřebuji. Zkouším si to tam tedy poskládat z jednotlivých dílů sám. No po půl hodině přehrabovaní v jednotlivých redukcích a šroubeních jsem to dal dohromady. Jdu si teda nechat uříznout ten správný kus hadice z metráže. Přijdu tam a jediná vyhovující byla průhledná hadice 12/16 mm za cenu 63 Kč za metr. No, co už. Potřebuji to přece napustit okamžitě, nepočká to ani hodinu, tak si tu hadici nechám uříznout.

Náklady
PoložkaCena [Kč]
Gardena – Perlátor závitový215
Gardena – šroubení G3/4 na baterii59
2x Rychlospojka ½“ na hadici58
Ventil na druhý konec hadice39
6 m průhledné hadice 12/16 mm378
Celkem749

Cena není nejmenší na to, že to je blbá hadice. No a tím se dostávám k té zábavné části. Mám všechno, co potřebuji, mířím k pokladně. Přijdu tam, koukám kolem sebe a hned u pokladny vidím nějakou hadici. Jdu se podívat zblízka a ejhle. Ono to je set i se všemi těmi prkotinami co jsem tuhle půl hodiny vybíral a za celých za 300 Kč a něco. K***a. Já mám jenom hadici z metráže za 378 Kč. Samozřejmě v oddělení hadic nic takového neměli. Jsem mírně nasraný, ale dusno se mi dělat nechce, tak si odnáším to, co jsem si vybral.

Zapojení hadice na baterii

Po vyšroubování sítka z baterie se místo něj našroubuje právě ta věc, co se nazývá Perlátor závitový, na tu se našroubuje ta umělohmotná redukce, na kterou se už nacvakne rychlospojka hadice. Bez sikovek nebo kombinaček to asi nezvládnete. Doporučuji to i trochu utáhnout, protože pokud zavřete ventil na konci hadice mohlo by vám to vymalovat koupelnu.

Napuštění akvária

Abych u toho nemusel stát, použil jsem takový držák hadic z odkalovací sady Eheim. Dobrá vychytávka! Pustíte vodu a jdete koukat na televizi. Až neuslyšíte žbluňkání vody, bude konec hadice ponořený pod hladinou a budete mít napuštěno. Když se žbluňkání objeví tak to už pravděpodobně napouštíte místnost. 🙂 Pro jistotu akvárium napouštím pouze do poloviny, abych ověřil, že to vydrží a nikde neteče. Je rozhodně lepší mít v ložnici 100 l než 200 l vody.

Akvárko drží, takže druhý den dopouštím zbytek vody. Mimochodem celá operace napuštění trvala asi 20 m. Vypuštění tou samou hadicí 1 h. Tím proběhla úspěšně první zatěžkávací zkouška akvária a komody. To akvárko se mi po usazení na místo zdá malé. Nebo možná ta stěna za tím akváriem je tak velká.

Použité nářadí
Položka
Sikovky nebo kombinačky